Ještě vám chci říci že ted pozastavuji blog protože se musím učit takže se vám omlouvám ,ale nebojte vrátím se sem po nějké dobé a vynahradím vám to hromadou zajímavích new článků!!Děkuji za pochopení!..vaše KatulíněQ-NixíneQ..


Historie McLeodových dcer

17. května 2009 v 10:44 | Kamoška NixinQy |  Novinky mcleodovy dcery

Historie-Nápsány:
Poise Graeme-Evansová přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii.
Graeme-Evansová předložila projekt společnosti Nine Network, která souhlasila s televizním filmem. Hlavní roli ztvárnili:
Jack Thomspon jako Jack McLeod
Kim Wilsonová jako Tess
Tammy McIntoshová jako Claire
Film byl vysílán v roce 1996.
Společnost Nine Network poté souhlasila s 22 epizodami v 1. sérii v roce 2000. První epizoda byla vysílána v srpnu 2001. Dívalo se na ni 1,89 milionů diváků.
Druhá série byla rovněž úspěšná a McLeodovy dcery se staly třetím nejpopulárnějším dramatem v australské televizi.
Lisa Chappell, která hrála Claire McLeodovou, opustila seriál v říjnu 2003 pro svoji hereckou a pěveckou kariéru.
Odchod Rachael Carpani v roce 2007 znamenal, že v seriálu zůstala pouze jediná původní postava - Aaron Jeffery jako Alex Ryan (který oficiálně odešel v roce 2008). Děj nových sérií je nyní vzdálen původnímu příběhu a seriál je označen jako "soap - opera".
Dvoustá epizoda byla vysílána 3. října 2007, kdy se do tohoto speciálního dílu vrátil Hugh McLeod (Gracin, Jasminin a Reganin otec). Tuto epizodu sledovalo pouhých 1 008 000 diváků.
Poslední a osmá sezóna byla vysílána 23. července 2008. Seriál bude ukončen během roku 2009.

Historie-Drovers Run:
Seriál se natáčel na soukromém ranči Kingsford, jehož pozemky se rozprostírají mezi přístavními městy Gawler a Freeling, zhruba hodinu jízdy na sever od Adelaide. Nemovitost se jmenuje Kingsford a byl užíván jako výzkumná stanice pro pěstování pšenice dokud nebyl roku 1999 na prodej. Tohoto roku The Nine Network tyto pozemky koupilo. Usedlost je obklopena 135 akry = 55 hektary farmářské půdy. Starý historický dům byl postaven z edinburghského pískovce, do Austrálie byl přepraven lodí. Trvalo přes 30 let, než byl postaven a stavební práce byly ukončeny v roce 1856.
¨
Autor dekorací Tony Cronin, který se stará, aby vše bylo co nejpůvodnější a věrohodné, tvrdí, že poloha usedlosti byla pro natáčení naprosto perfektní, protože dům stojí v horách a je na něj opravdu nádherný pohled. "Ráz a charakter prostředí a staveb je něco, co nekoupíte ani za milion dolarů. Staré budovy mají v sobě teplé oranžové barvy v léty zaprášeném kameni s červeným nádechem špíny" říká Cronin. Většina interiérových scén byla natočena uvnitř domu. Farma Kingsford byla tehdy plně funkční, takže vše bylo autentické. Bylo ovšem těžké vše skloubit dohromady. Domy a pastviny na Kingsfordu musely být přizpůsobeny seriálovým požadavkům. Na farmě bylo chováno 150 ovcí, 100 kusů hovězího dobytka, 15 koní a hlídací psi. A také bylo nutné, aby se herci naučili krmit dobytek, stříhat ovce a zvládli i další činnosti, jež s péčí o tak velké hospodářství souvisejí.
Seriál McLeodovy dcery se začal poprvé vysílat v srpnu 2001 a o rok později se stal třetím nejpromítanějším australským televizním seriálem. Málokdo však ví, že mu již v roce 1996 předcházel film, jehož tvůrkyní je Posie Grame-Evans. Promyšlený tvůrčí záměr zajistil vysokou sledovanost. Důležitou roli sehrála zejména její láska k jihoaustralské krajině a přírodě, kterou skvěle zobrazila. Posie také tvrdí, že celkový obraz McLeodových dcer dotváří modrá obloha a pětice citlivých romantických australských dívek. Přidáme-li k tomu ještě autentické zacházení s koňmi za asistence profesionálních honáků, získáme impozantní sérii, která právem slaví ohromný úspěch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama